Przyczyny bólu w kościach

Bóle kości są dolegliwościami, które wywoływane są poprzez różnego rodzaju chorobotwórcze czynniki. Ból to może być przyczyna bezpośrednia urazu czy też schorzenia konkretnej kości, ale także wskazywać mogą na ogólnoustrojową chorobę. Dlaczego oraz w jakich przypadkach w ogóle się pojawiają bóle kości? Na jakie przyczyny wskazują najczęściej specjaliści?

Bóle kości pojawiają się najczęściej w wyniku jakiegoś urazu. Chodzi o uraz, który powoduje złamanie czy też silne stłuczenie. W takim przypadku mamy do czynienia z mechanicznymi urazami. Do tego ból wywołany jest jedynie poprzez czynniki zewnętrzne. Jednak zdarzają się uszkodzenia kości o patologicznym podłożu, kiedy nasza kość ulega złamaniu, pomimo że sam uraz w okolicznościach normalnych byłby całkowicie nieszkodliwy. Złamania patologiczne są spowodowane tym, że kość została już wcześniej osłabiona czy też uszkodzona w wyniku choroby, która rozwija się w naszym organizmie. Zwłaszcza się to zdarza u wszystkich osób, które zmagają się z pierwotnymi guzami kości, chorobami nowotworowymi, awitaminozą, osteoporozą czy też wrodzoną łamliwością kości. Ból w samym obrębie kości może także być efektem zapalenia kości, która w przypadku tym jest jedną z chorób zakaźnych najtrudniejszych do wyleczenia.

Jeśli ból się utrzymuje przez dłuższy czas i nie potrafimy w żadnym wypadku określić jego przyczyny, to powinniśmy się udać do lekarza specjalisty. Możemy skorzystać z darmowej opieki lekarskiej czy też udać się na wizytę prywatną.

Źródło informacji https://bole-kosci.pl