Pomoc w rehabilitacji – sklep medyczny

Wiele osób wymaga rehabilitacji, z różnych przyczyn. Może być to spowodowane sędziwym wiekiem, skutkiem poważnej choroby, urazem ortopedycznym, wypadkiem. Takie osoby potrzebują specjalnego sprzętu, przyrządów oraz środków pomocniczych, które pozwolą im w miarę normalnie funkcjonować. Bardzo ważne jest aby zapewnić takiej osobie wszystkich niezbędnych rzeczy, które będą ułatwiały im życie i pozwolą na dochodzenie do siebie.

Sklep medyczny jest miejscem zaopatrzonym w różnego rodzaju przyrządy, sprzęty niezbędne podczas rehabilitacji. Jak wiadomo każdy przypadek jest inny i potrzebuje innych przyrządów do rehabilitacji. Osoby, które nie mogą samodzielnie się poruszać lub mają ograniczone pole poruszania się potrzebują sprzętu ortopedycznego, który im to ułatwi. Do takiego sprzętu zaliczają się między innymi:

  • wózki inwalidzkie, przeznaczone dla osób, które w żaden sposób nie mogą się poruszać, najczęściej w wyniku paraliżu dolnych kończyn, uszkodzeń kręgosłupa lub rdzenia kręgowego, przebytej chorobie lub ze względu na wiek,
  • balkoniki, przeznaczone dla osób, które mają trudności z utrzymaniem równowagi, mają problemy z poruszaniem się, służy im to jako podtrzymanie, aby nie upadły,
  • laski i kule ortopedyczne, przeznaczone dla osób starszych, do podpierania się lub osób, które uległy wypadkowi, i nie mogą samodzielnie się przemieszczać.

Takie osoby potrzebują także sprzętu do ćwiczeń. Sklep medyczny zaopatrzony jest w różnego rodzaju maty do ćwiczeń, poduszek do siadania, piłek do ćwiczeń, taśm i gum do ćwiczeń, masażerów, sprzętów do masaży.

Sklep medyczny zaopatrzony jest także w specjalne, regulowane łóżka z barierkami po bokach, które zapobiegają wypadnięciu, materace przeciwodleżynowe, cewniki i worki do cewnikowania, podkłady oraz pieluchy. Można tam również kupić środki do codziennej pielęgnacji i higieny, suplementy diety oraz witaminy. Jest to miejsce, w którym zaopatrzymy się także w specjalne stabilizatory oraz ortezy, które są niezbędne po przebytych urazach.

Więcej na https://www.medseven.eu

Leave a Comment

(0 komentarze/y)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *