Najepszy lek przeciwbólowy

Gdy dopada nas nagły ból głowy, przeziębienie czy gorączka szukamy szybkiego sposobu na to by poczuć się lepiej. W takich chwilach warto postawić na sprawdzone i od lat znane środki.

Polopiryna max-co warto o niej wiedzieć?

Gdy udamy się do apteki i zapytamy o dobry środek przeciwbólowy z dużym prawdopodobieństwem polecona zostanie nam polopiryna max. Jest to środek o bardzo szerokim spektrum działania i do tego wielokrotnie sprawdzony. Główne zadania polopiryny to uzyskanie efektu przeciwbólowego, przeciwzapalnego i przeciwgorączkowego. Można ją stosować przy bardzo różnych bólach na przykład przy bólach zęba, głowy, stawów oraz w gorączce. Główna substancja czynna, jaką zawiera polopiryna max to kwas acetylosalicylowy. Dorośli zażywają jednorazowo jedną albo dwie tabletki i można to powtarzać do trzech razy na dobę. Stosowanie jest doustne, w trakcie lub po posiłku. Jeśli tak zaleci lekarz to można stosować polopirynę także przy reumatoidalnym zapaleniu stawów.

Jakie przeciwwskazania ma polopiryna max?

Powinny na nią uważać przede wszystkim te osoby, które mają uczulenie na kwas acetylosalicylowy. Nie jest wskazana także dla pacjentów cierpiących na poważne schorzenia układu oddechowego i przewodu pokarmowego. Ostrożność powinni zachować także pacjenci z niewydolnością wątroby, serca, nerek i stosujący leki przeciwzakrzepowe. Kobiety, które są w trzecim trymestrze ciąży oraz mamy karmiące piersią również nie powinny stosować w tym okresie polopiryny.

Polopiryna max a inne leki

Warto pamiętać, że polopiryna max wchodzi w interakcje z określonymi lekami. Chodzi tu szczególnie o inhibitory ACE, leki moczopędne, leki przeciwcukrzycowe, zobojętniające sok żołądkowy i leki stosowane w psychiatrii z grupy SSRI.

Jak bezpiecznie przechowywać polopirynę max

Jak wszystkie inne leki polopirynę również warto przechowywać poza dostępem dla dzieci. Temperatura przechowywania nie może być wyższa niż 25 stopni Celsjusza. Należy także zwracać uwagę na datę przydatności do spożycia.

 

 

 

Leave a Comment

(0 komentarze/y)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *