Marihuana na migreny. Jak może Ci pomóc ?

Według badań WHO z 2011 roku około 10 procent całej populacji cierpi na migreny. Co odróżnia migrenę od zwykłego bólu głowy ? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że jest to schorzenie neurologiczne, którego przyczyny nie są dokładnie poznane. Choremu podczas ataku towarzyszy silny ból o charakterze pulsującym, który uniemożliwia wykonywanie czynności, powoduje nadwrażliwość na światło, dźwięk, czy wywołuje nudności. Lekarze poszukują coraz to nowszych rozwiązań w zakresie migrenowych bólów głowy. Ostatnimi czasy trwają dyskusję na temat medycznej marihuany. Czy lek ten ma szansę zrewolucjonizować zwalczanie migreny ? 

Trawka na ból głowy

Lekarze zgodnie twierdzą, że marihuana może skutecznie zwalczać migrenowe bóle głowy. Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, 71% przebadanych osób odczuło wyraźną ulgę po zastosowaniu kannaboidów. Podobne wnioski wysunęli lekarze w Colorado na podstawie badań przeprowadzonych w latach 2010 do 2014 badań. Leczono 121 osób medyczną marihuaną, z czego u 103 zauważono wyraźną poprawę i zdecydowanie zmniejszenie częstotliwoścu napadów migreny. Należy podkreślić, że różnica jest zauważalna. Daje to realne szanse na poprawę jakości życia osób cierpiących na migrenowe bóle głowy.

Tabletki, skręt czy vaporizer?

Marihuana jak każdy inny lek posiada zarówno zalety, jak i wady. Skuteczność tego rodzaju leku zależy w dużej mierze od formy jego podania. Marinol jest lekiem w postaci kapsułek. Lek pozbawiono psychoaktywnych właściwości, dzięki czemu nie stanowi przeszkody w codziennych czynnościach. Niestety doustne przyjmowanie marinolu wiąże się z długim czasem oczekiwania na działanie leku, co stanowi zdecydowaną wadę. Na efekty trzeba czasem zaczekać nawet dwie godziny. Ponadto zażywane kapsułki mogą zwiększyć odczuwane podczas migreny nudności.

Oczywiście można skorzystać z dwóch alternatywnych rozwiązań – skręt, albo tak zwany vaporizer. Palenie marihuany przynosi natychmiastową ulgę, uczucie odprężenia, relaksu i oczywiście haju. Ze względu na szybkość działania, najlepszym wyborem jest vaporizer, ponieważ wdychanie oparów powoduje ustąpienie bólu głowy już w przeciągu minuty. Ponadto zużywana jest znacznie mniejsza ilość marihuany niż w przypadku palenia skręta. Urządzenie jest dyskretne, bowiem nie wydziela zbyt dużo zapachu i dymu. Dobór dawki marihuany można skonsultować z lekarzem, niemniej jednak większość świata medycznego nadal nie akceptuje użycia jej jako leku.

Marihuana lek na wszystko?

Marihuana medyczna coraz częściej rozpatrywana jest pod kątem leku w wielu terapiach. Nie od dzisiaj wiadomo, że potrafi niwelować bóle nowotworowe, czy łagodzić napady padaczki. Miejmy nadzieję, że wraz z kolejnymi badaniami medyczna marihuana na stałe zagości pośród leków leczących silne migrenowe bóle głowy.

Źródło informacji – https://www.taniesianie.pl/

Leave a Comment

(0 komentarze/y)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *