Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jako alternatywa tradycyjnego makijażu

Kobiety od wieków poszukiwały środków za pomocą, których mogłyby podkreślić swoją urodę. Niegdyś spędzały długie godziny na nakładaniu toksycznego makijażu na twarz nie tylko by podkreślić swoje atuty, ale także by zwiększyć swą pewność siebie. Na przestrzeni czasu makijaż stał się jedną z najważniejszych czynności wykonywanych codziennie przez kobiety. Czas jego wykonywania zmniejszał się wraz z opracowaniem nowych formuł kosmetyków jednak nadal było to zajęcie niezwykle czasochłonne wymagające wielkiego skupienia i staranności. Wraz z mijającym czasem i pędzącym na przód światem godziny spędzane na nakładaniu makijażu stały się niewygodne. Wtedy pojawił się makijaż permanentny. Wywiódł się on ze sztuki tatuażu praktykowanej już w starożytności i na stałe zagościł w dzisiejszych czasach ciesząc się niezwykłą popularnością nie tylko wśród kobiet, ale także mężczyzn. Makijaż ten nie tylko ułatwia życie skracając czas poświęcany na wykonanie makijażu jest to także idealny sposób na przywrócenie m.in. brwi osobom, które stale straciły je np. w wyniku choroby.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest rodzajem tatuażu, główna różnica między tatuażem ciała a makijażem permanentnym polega na tym, że w przypadku makijażu permanentnego barwnik wprowadzany jest do warstwy podstawnej naskórka zamiast do skóry właściwej jak w przypadku tradycyjnego tatuażu dlatego też z upływem czasu staje się on jaśniejszy i wymaga poprawek. Gdyby barwnik był wprowadzany głębiej doszłoby do dyskoloracji. Najczęściej wykonywany makijaż permanentny to:

  • kreska na górnej/ dolnej powiece
  • makijaż ust
  • makijaż brwi

Makijaż permanentny utrzymuje się od 3 do 6 lat w zależności od miejsca i techniki jego wykonania. Po około dwóch tygodniach od wykonania zabiegu konieczne jest wykonanie tzw. poprawki. Zarówno po wykonaniu zabiegu jak i po poprawce miejsca poddane zabiegów należy smarować maścią poleconą przez linergistkę.

Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?

Aby podejść do wykonania makijażu permanentnego należy się do niego odpowiednio przygotować. Zalecenia są zależne od obszaru, który ma zostać poddany zabiegowi a także od skóry osoby na której makijaż permanentny ma zostać wykonany.

Makijaż brwi:

  • na cztery tygodnie przed wykonaniem makijaży brwi nie powinno się wykonywać henny,  na dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinno się regulować brwi, zaleca się również wykonanie pillingu na dzień przed zabiegiem

Makijaż oczu:

  • na pół roku przed makijażem oczu nie należy stosować odżywek na rzęsy, na około cztery tygodnie przed nie należy również wykonywać henny

Makijaż ust:

  • przed wykonaniem makijażu ust należy stosować preparat antywirusowy

Przed wykonaniem jakiegokolwiek makijażu permanentnego nie należy się opalać, spożywać alkoholu i zażywać leków rozrzedzających krew.  Wykonanie makijażu permanentnego zajmuje do dwóch godzin.

Decydując się na makijaż permanentny należy dokonać odpowiedniego wyboru linergistki, jest to kwestia kluczowa. Dobra linergistka jest gwarancją dobrze wykonanego zabiegu i satysfakcji. Przed dokonaniem wyboru linergistki należy się dobrze rozeznać, czasami warto nawet udać się do innego miasta by mieć pewność, iż makijaż będzie w pełni satysfakcjonujący. W przeciągu ostatnich liku lat jednym z wiodących miast w wykonywaniu makijażu permanentnego została Zielona Góra, która oferuje szeroki wachlarz wyboru jak i zadowolenie z zabiegu.

Leave a Comment

(0 komentarze/y)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *