Kiedy zgłosić się z dzieckiem do psychologa?

Aktualnie nie brakuje rodziców, którzy mają problemy związane właśnie z tym tematem. Kiedy jest rzeczywiście dobry moment, aby iść ze swoją pociechą na wizytę do fachowca z tej konkretnej kategorii?

Problemy w szkole

Dla każdego dziecka pierwsze dni w szkole to niezwykłe przeżycie, prawda? Zauważyliście, że Wasze pociechy nie do końca radzą sobie z nową sytuacją? Psycholog Trójmiasto jest w stanie pomóc. Warto wybrać fachowca, który ma duże doświadczenie w pracy z dzieciakami. Dobrze jest zwracać uwagę na doświadczenie fachowca oraz opinie na jego temat. Porządny specjalista stosuje nowoczesne metody. Często terapia odbywa się na podstawie po prostu rozmowy oraz zabawy. Ważne jest tutaj zdobycie zaufania. Psycholog Trójmiasto ma jednak swoje sposoby, aby szybko przekonać do siebie pociechę. Jeśli zatem Wasze dziecko ma rozmaite problemy w aspekcie pierwszych dni w szkole, to nie należy zwlekać z zarezerwowałem wizyty. Czasami tego typu kłopoty dotyczą starszych pociech. Od kilku lub kilkunastu dni syn lub córka zachowują się zdecydowanie inaczej? Nie mają zbytnio ochoty na rozmowy z Wami? Nie uśmiechają się tak samo często, jak dawniej? Ta sytuacja powinna być zatem jak najszybciej rozwiązana. Szczególnie, jeśli wiecie, że geneza tkwi po prostu w problemach w szkole. Tego typu kłopoty mogą dotyczyć różnych sytuacji. To na przykład brak znalezienia wspólnego języka z rówieśnikami lub rówieśniczkami. Niektórzy nie radzą sobie natomiast z wymaganiami nauczycieli. Inni natomiast mocno przeżywają pierwsze zawody miłosne. W każdej z tych sytuacji pomoc psychologa jest tak naprawdę wskazana. Po to, żeby dziecko szybko wróciło do odpowiedniej formy pod kątem psychicznym.

Trudna sytuacja rodzinna

Psycholog Trójmiasto dziecięcy powinien być wybrany również w tego typu momentach. Sprawa wygląda tak, że niestety szykujecie się do rozwodu? Wasza pociecha ciężko to przeżywa? A może niedawno zmarł ktoś z najbliższej rodziny? Mogła to być babcia, dziadek, ukochany wujek. Tego typu sytuacje mogą mieć zaś negatywny wpływ na psychikę dziecka. Trzeba zatem zrobić wszystko, aby szybko skontaktować się z dobrej jakości specjalistą. Pamiętajcie, że pewne problemy mogą – kolokwialnie pisząc – siedzieć w naszej głowie latami. Szczególnie dotyczy to rodzin patologicznych. Nic więc dziwnego, że niektórzy dorośli po latach wracają do wydarzeń związanych z przeszłością. Bardzo ważne jest zatem to, aby odpowiednio szybko zareagować na tego typu wydarzenia.