Implanty zębowe a wszczepianie ich dzieciom

Mimo tego, że implanty zębowe nie należą do najtańszych zabiegów zapewnić są w stanie niezwykle wysoką wytrzymałość oraz trwałość nowego zęba. W połączeniu z profesjonalizmem stomatologa (jedni z najwyżej ocenianych dostępni są w mieście Kraków), najnowszymi urządzeniami jakimi dysponuje oraz doświadczeniem dostaniemy pełen produkt mogący pełnić swoje zadanie dłużej niż zęby naturalne. Jednak na tym sam proces się nie kończy. Do nas jako pacjentów należy stała pielęgnacja jamy ustnej oraz dbanie o perfekcyjny stan uzębienia. Posiadając jeden lub więcej implantów nie musimy przejmować się ich potencjalną próchnicą – implanty są na nią odporne – lecz nie zwalnia nas to z innych obowiązków.

Jak dbać o implant stomatologiczny?

Każdy, najmniejszy nawet, posiłek ingeruje w stan naszej jamy ustnej. Dlatego też, po spożyciu pożywienia naszym obowiązkiem powinno być szczotkowanie zębów oraz używanie specjalnego płynu do płukania. Nie możemy też zapominać o wizytach kontrolnych u stomatologa, które warto ustalać rutynowo. Ten w ich trakcie stwierdzi czy wszystkie procesy przebiegają prawidłowo, a same implanty zachowują swoją powierzchnię. Wszczepienie samego implantu nie jest, na przekór stereotypom, skomplikowaną sprawą, gdyż zabieg trwa maksymalnie do 30 minut. Jednak umieszczony w ubytku sztuczny korzeń może się zrastać z kością nawet kilka miesięcy.

Implanty Zębowe a dzieci

Z racji na to, iż dzieci dopiero wkraczają w proces dojrzewania a stan ich uzębienia się stale zmienia wszczepianie im implantów skończyć mogłoby się tragicznie dla ułożenia się ich zębów. Implant stomatologiczny może być użyty dopiero u nastolatka w wieku od 16 lat w górę – w zależności od etapu, na którym znajduje się proces rozwoju kości zgryzu.

Źródło: https://www.luxdentica.pl

Leave a Comment

(0 komentarze/y)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *