Czym jest zdrowa żywność?

Współcześnie, o zdrowej żywności mówi się bardzo dużo. Nadal jednak wiele osób nie wie, jak należy się prawidłowo odżywiać. Czym jest tak naprawdę zdrowa żywność?

Produkty bez konserwantów

Dodawane do żywności barwniki, konserwanty i spulchniacze działają bardzo niekorzystnie na nasz organizm i mogą powodować osłabienie, gorszą kondycję organizmu oraz liczne choroby. Dlatego kupując artykuły spożywcze, należy szukać takich, które nie zawierają sztucznych dodatków i są całkowicie naturalne. Takie produkty najlepiej najlepiej służą naszemu zdrowiu.

Produkty bez cukru

Obok barwników, spulchniaczy i konserwantów, kolejnym bardzo szkodliwym składnikiem, którego należy unikać, jest cukier. Jego spożywanie w dużych ilościach może prowadzić do wielu chorób, między innymi otyłości oraz miażdżycy. Producenci dodają cukier w celu poprawienia smaków wielu produktów, na przykład napojów, płatków śniadaniowych, jogurtów, a nawet ketchupu! Zdrowa żywność to produkty nie zawierające dodatku cukru, takie jak stuprocentowe soki czy jogurty naturalne.

 

Leave a Comment

(0 komentarze/y)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *